niedziela, 20 maja 2018

Tropikalny home staging

Miałam ostatnio okazję realizować swój pierwszy projekt metamorfozy home stagingowej dwupokojowego mieszkania przeznaczonego na wynajem. Mieszkanie jest bardzo kolorowe, zawiera takie kolory jak czerwony, zielony, fioletowy, brązowy, żółty czy niebieski. Budżet był niski, stąd zamiast neutralizować tę kolorystykę, postanowiłam ją wykorzystać.
Moja praca polegała na wstępnej analizie mieszkaniaoraz wytypowaniu potencjalnego klienta. Byłaby to zapewne para, możliwe ze z dziećmi, biorąc pod uwagę okolicę.

Zaproponowane zmiany to podkreślenie funkcji pomieszczeń: dwa pokoje sugerują, że w jednym byłby salon, a w drugim sypialnia. Kolory postanowiłam podkreślić i wykorzystać w metamorfozie, więc tutaj home staging nieco mniej typowy, czyli nie całkowita neutralizacja mieszkania. Za cel postawiłam sobie, by stworzyć mieszkanie bardziej ciekawsze, schludne i przestronniejsze.

W takiej obszernej kolorystyce dobrze odnajdzie się motyw tropikalny, tym bardziej, że jest teraz na topie, mamy wiosnę oraz zbliża się lato. Moja propozycja to wykorzystanie budżetu na dodatki,  które nadadzą wnętrzom ciepły i przytulny charakter oraz sprawią, że mieszkanie zacznie być bardziej radosne.

Wykonałam więc zakupy i wystylizowałam wnętrze. Po pierwsze starałam się wykorzystać jak najwięcej przedmiotów posiadanych przez właścicielkę mieszkania. W spełnieniu powyższych założeń i planów główne zadanie przejęły tutaj wszelkie poduchy o mocnych barwach oraz z motywem tropikalnym. Lekkości i światła nadają firany z Ikea. Na obrazy został naklejony papier pakunkowy o charakterze tropików, aby przypasowały się do całości. Nie byłoby ciekawego efektu bez żywych roślin, dlatego strelizia, liść monstery i prawdziwe ananasy nie odbiegają od głównego motywu, a dodają charakteru i spójności.Najpierw zdjęcia przed:

A teraz zdjęcia po:
Zdjęcia wykonała Beata Cisowska-Prandzioch fotocisowska.plI jak Wam się podoba?


Pozdrawiam,
Patrycja

23 komentarze:

 1. Najbardziej podoba mi się to, że nie doszło tutaj do ogromnych zmian (przestawianie ścian itp.), ale różnica jest zauważalna gołym okiem - pięknie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Budżet był zbyt mały. Mogłam postawić albo na neutralizację kolorów przy czym zabrakłoby funduszy na dodatki, które zawsze wykonują najważniejszą pracę, albo postawić na pokręcenie całości :)

   Usuń
 2. Zmiana na duży PLUS. Dobra robota mając niski budżet.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Like the colors. Beautiful!

  OdpowiedzUsuń
 4. Odważnie z tym czerwonym kolorem w sypialni :) My właśnie wymieniamy materace do spania i chciałabym zmienić kolory, też kocham czerwień ale chyba się nie odważę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czerwień do sypialni raczej w innych tonacjach bym proponowała... a najlepiej coś spokojniejszego :D

   Usuń
 5. Świetna metamorfoza ! Odważny dobór kolorów, ale fajnie, lubię takie aranżacje. Tapeta w kuchni też super !
  Pozdrawiam ciepło :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Użyłam tylko dodatków by te istniejące już kolory jakoś podkręcić. Sama bym się nie zdecydowała na takie żywe barwy, ale myślę, że tropikalny motyw bardzo dobrze je zespolił :)

   Usuń
 6. Kolory szalone - ale poradziłaś sobie, wydobyłaś z tego wszystko co najlepsze + dobrze zrobione zdjęcia :) Mieszkanie od razu prezentuje sie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. A zdjęcia nie mojego autorstwa, ale też podoba mi się jak Pani fotograf pokazała kolory :)

   Usuń
 7. Bardzo niestandardowe wnętrze. Zdecydowanie kolory na plus! Myślę, że po wstawieniu kilku swoich dodatków i mebli mogłoby się tu zrobić jeszcze ciekawiej :) Najbardziej podoba mi się kuchnia, z tym ananasem świetnie pomyślane!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo oryginalna aranżacja.

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej podoba mi się kuchnia. Bardzo oryginalna.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękna, oryginalna aranżacja. Apartamenty na wynajem w Kołobrzegu, które posiadam staram się właśnie w ten sposób aranżować. Są to bardzo przyjazne i wesołe pomysły, które chętnie wykorzystam remontując Apartamenty na wakacje w Kołobrzegu.

  OdpowiedzUsuń
 11. No i elegancko! Spisałaś się!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawy i trochę nietypowy wystrój.

  OdpowiedzUsuń
 13. Przepiękny wystrój, bardzo ładnie :)

  OdpowiedzUsuń