piątek, 16 listopada 2018

Realizować marzenia możemy niezależnie od wieku


Listopad szybko przemija a Wam? 30 lat też mi szybko przeminęło. Musiałam długo przygotowywać się na ten dzień, by był zwykły najzwyczajniejszy i żeby świat mi się po nim nie skończył. Po jesieni przyjdzie zima, a następnie znowu wiosna. Czy świat będzie pędził coraz szybciej?Takie rozkminy napiszę z braku czasu na dokończenie wszystkich rozpoczętych wpisów. A mam ich kilka. I o swoim mieszkaniu i o historii miast/wnętrz/społeczeństwa. Spokojnie dokończę je w końcu i coś się tutaj mądrego znowu ukarze. Na razie w między czasie szukam pracy. Średnio to idzie. Niewiele ofert, które są godne zainteresowania. Jak już coś znajdę to nie spełniam wszystkich wymogów. Przez to październik był dla mnie dołujący. Użalałam się nad sobą. Ale w listopadzie zawsze wyczekuję swoich urodzin, i chyba też dlatego ten miesiąc przelatuje mi bardzo prędko. Potem już grudzień i świąteczny czas.

30ste urodziny to też dobry czas na podsumowanie swojego życia. Wiele osób tak robi. Ale ja nie mam się czym chwalić. Osiągnęłam dużo, ale nie zrealizowałam swoich celów. Nie mam pracy jakiej chcę, nie mam trójki dzieci i zaliczonych podróży w kraje północy. Mieszkanie kupiliśmy „na ostatni moment” no bo w tym roku (tylko, że to był niezbędny cel?).

Ale to nic! Powiedzmy, że może setki nie dożyję, ale 90? Możliwe, że tak. A więc jedna trzecia życia za mną. Jakie to smutne… Ale przecież jeszcze 60 lat przede mną! Więc i sporo czasu na realizację swoich celów i dokładanie nowych! Więc jest się z czego cieszyć :)

Nie ma co się rozliczać. Warto cieszyć się życiem. Co powiedzieć na 50tkę? Już bliżej niż dalej?! Trzeba dbać o siebie i cieszyć się życiem! Nie przejmować się nikim i być sobą. Wciąż można realizować plany i marzenia, choćby te z dzieciństwa. Poznawać nowych ludzi, podróżować po świecie, zacząć robić nowe hobby, zmienić zainteresowania czy miejsce zamieszkania. Wszystko wciąż można póki jesteśmy razem na tym świecie. Niezależnie od wieku :)
W jakim miesiącu macie swoje święto?
Pozdrawiam,
Patrycja 

18 komentarzy:

 1. Wszystkiego dobrego życzę :D Znalezienia pracy i satysfakcji z jej wykonywania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego! Tak naprawdę najfajniejszy czas przed Tobą:-)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozostaje przypomnieć nieśmiertelną prawdę, czyli to, że wiek to tylko cyfra ;) Nie ma co sobie nią zawracać głowy, szczególnie jeżeli to dopiero 30stka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego i niech ci się wszystko uda. Trzydziestka piękny wiek, pamiętam to, jakby było wczoraj. Ja świetuję w lipcu i mam ponad dekadę więcej na karku. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Patrycjo!

  Spełniaj marzenia, bądź szczęśliwa i doceniaj każdą chwilę - dobrą i tę słabszą. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Wszystko dzieje się w odpowiednim czasie :)

  Takie rozmyślania są bardzo potrzebne. Polecam Ci książkę Agnieszki Maciąg, Pełnia życia. Pisałam o niej u siebie. To jedna z książek, która pozwala odnaleźć siebie i to, co ważne. Uwielbiam do niej wracać. Szczególnie w takich życiowych momentach - podsumowań, planowania.

  Ściskam Cię serdecznie! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. I już pisze do Mikołaja z prośbą o tę książkę :)

   Usuń
 6. Można wszystko, jeśli się w ogóle jest :) Uszy do góry, praca się znajdzie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam, jak mi zebrało się na spore rozmyślania przy okazji 40 urodzin - niby nic takiego, jeszcze nie 50 na karku, ale i nie 20... Najważniejsze to robić to, co się lubi, co się kocha i otaczać się wspaniałymi ludźmi - reszta przyjdzie sama.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zerknęłam na komentarz powyżej - jest bardzo trafny! Ciesz się kochana tą trzydziestką i tym co masz i co osiągnęłaś. Później będzie tylko gorzej;) Jako starsza kolerzanka wiem, co piszę:) Myślę, że każda dziesiątka po dwudziestych urodzinach trochę nas uwiera i jest powodem do refleksji i podsumowań, co nam się w życiu udało, a co mniej. Ale przecież to tylko liczby, a cieszyć się życiem można w każdym wieku. Życzę Ci spełnienia marzeń, zdrówka i by każdy dzień był dla Ciebie wyjątkowy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Oczywiście masz całkowitą rację ! :*

   Usuń
 9. Wszystkiego dobrego z okazji urodzin :) Spełnienia marzeń i dużo zdrówka :)
  Masz cudowną rodzinę, a to najważniejsze. A z pracą jest różnie, zwłaszcza w naszym kraju, ale wszystko może się zmienić, kiedy się tego nie spodziewamy.

  OdpowiedzUsuń