czwartek, 18 kwietnia 2019

Jak przekazywać dzieciakom umiejętność dobrego dekorowania wnętrz, doboru kolorów czy stylizacji


Wcale nie musisz ślicznie mieszkać, żeby przekazywać dzieciakom umiejętność dobrego dekorowania wnętrz. Nie zawsze mamy w stu procentach wpływ na to jak mieszkamy, ale mimo to możesz uczyć lub nawet podświadomie przekazywać dzieciom wiedzę i umiejętność dobrego dekorowania wnętrz, doboru kolorów czy stylizacji.

Oto kilka sposobów:

Rozmowa o potrzebach ludzkich i dostosowywaniu do nich otoczenia oraz poprawa komfortu życiowego.

Książki dla dzieci o dekorowaniu, projektowaniu czy dobieraniu kolorów.

Oglądasz w telewizji wszystkie to programy o urządzaniu wnętrz? Dzieci gdzieś w półuwadze je także oglądają i zapamiętują.

Kupuj gazetki i magazyny wnętrzarskie, a tam najnowsze trendy i super inspiracje.

Zdradzaj dzieciom swoje metody na układanie przedmiotów, przechowywanie przedmiotów i gospodarowanie przestrzeni. Pomimo tego, że ich to teraz nie interesuje gdzieś w ich głowie znajdzie to swój zakątek, który kiedyś w przyszłości wykorzystają lub wpadną na własne pomysły.

Projektujcie i planujcie razem, zarówno jeśli chodzi o urządzenie pokoju dziecka jak i pozostałych pomieszczeń. Tłumacz, dlaczego tak aranżujesz przestrzeń, jakie ma mieć ona cele i co ma wpływ na jej dobrą ergonomie. Możecie także rysować projekty na kartkach, wcale nie planując realnego remontu. Możecie także rysować rzuty domów waszych marzeń ;)

Życzę dobrej zabawy!

A także Wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych :)

Pozdrawiam,
Patrycja
13 komentarzy:

 1. Zgadzam się Twoją opinią.
  Zdrowych i spokojnych świąt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny post :)
  Życzę Ci zdrowych, pogodnych, rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wbrew pozorom dzieciaczki bardzo dużo rozumieją i zawsze coś w tej główce im zostaje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dzieciom warto też przekazać wiedzę na temat tego jak powinny dbać o wnętrza, żeby zawsze ładnie wyglądały :) dzieci niestety lubią bałaganić, ale też lubią pomagać także nie jest najgorzej :) ja swoje maluchy uczę odkurzać, nastawić zmywarkę, lubią też profesjonalny płyn do podłóg bo ładnie pachnie, a podłoga jest wtedy błyszcząca i lekko śliska więc mogą się ślizgać na panelach :)

  OdpowiedzUsuń