sobota, 13 czerwca 2020

Współczesne urządzanie się

Dziś można się urządzać modnie w tak wielu stylizacjach. Po skandynawsku, industrialnie, a jeszcze można wybrać wersję na elegancko. Gdzieś, tak myślę, że zanika to prl-owskie kopiowanie, a coraz bardziej nam zależy na urządzaniu własnego oryginalnego lokum dla siebie. Nie chcemy mieć domu takiego samego jak sąsiad, szwagier czy kuzynka, a po swojemu. Nie rzadko także decydujemy się na pomoc osób trzecich, zajmujących się projektowaniem lub urządzaniem. Współczesna różnorodność i nieograniczoność w doborze materiałów pozwala na prawdziwą nietuzinkowość.

niezwyklemiejsce.pl


 Różnorodność

Dziś wnętrz mogą być kolorowe, albo monochromatyczne, minimalistyczne albo z przepychem, naturalne, albo nadprzyrodzone. W najbliższych wpisach jakie ukarzą się na moim drugim blogu opiszę wam pokrótce zasady urządzania się w stylu skandynawskim, industrialnym, schabby schic, ale także napisze o stylu Humptuon, eklektycznym, o kolorowym retro, dostojnym art deco, czy zamierzchłej secesji. Koniec końców będę musiała napisać jak trzymać się założonych wytycznych przy odpowiedniej stylizacji, więc i taki tekst powstanie. 

Mix kulturowy

Najlepsze jednak w dzisiejszym urządzaniu się jest to, że można tak wiele testować. Smutną historią zostały podbite inne kraje i kontynenty, a kultury zaczęły się mieszać ze sobą, dzięki temu powstawały nowe jej odłamki. Ale i dzisiaj możemy stworzyć coś całkiem odrębnego. Mam tutaj na myśli wnętrza afrykańskie, azjatyckie czy hinduskie, które można wykorzystać np. przy użyciu kolonialnych wnętrz  wraz ze współczesnymi meblami czy dodatkami. Zabawa formą i sztuką, zabawa kolorem i kulturą.

 źródło

 

Jakość

Współczesna jakość daje jednak wiele do myślenia. Przez lata ludzie udoskonalali rzeczy codziennego użytku swą kreatywnością i wydawać by się mogło, że kiedy uzyskali jej kres, zaczęli kombinować nad ekonomicznością. Dzięki temu wiele solidnych materiałów zostało zastąpionych tańszymi zamiennikami lub bardziej sprytnymi rozwiązaniami. Wielu więc urządza się wykorzystując meble z pchlich targów, wykorzystuje meble z wartością sentymentalną po rodzinie lub zamawia bezpośrednio u rzemieślników.

Współczesne przedmioty dostępne dla przeciętnego Kowalskiego wydają się być wątpliwej jakości, ale i to ma swoje plusy, gdyż za kilka lat bez skrupułów można coś wymienić na coś nowego (albo innego). Nie mniej jednak jest w czym wybierać. Wiele sklepów proponuje przedmioty w różnej stylistyce.

 

niezwyklemiejsce.pl


Kreatywność

Moim zdaniem kreatywność nigdy się nie kończy. Wystarczy jedynie odnaleźć cel i podążać za nim. Czasem coś testować, zmieniać, eksperymentować. Pozwalać sobie na wiele. Obierz cel, wyznacz kierunek, zastanów się co jest dla ciebie najciekawsze i działaj. Baw się, eksperymentuj, zmieniaj.

 


Stylizacja wnętrz i projektowanie wnętrz

Oprócz home stagingu wzbogaciłam swoja usługę o stylizację wnętrz i projektowanie. Współpraca możliwa jest też online. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej. Tam także pisze bloga gdzie najczęściej publikuję własną pracę.

 

niezwyklemiejsce.pl

niezwyklemiejsce.pl

niezwyklemiejsce.plPozdrawiam

Pati

I zapraszam na niezwyklemiejsce.pl

8 komentarzy:

 1. Świetny wpis! Same ciekawe inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam nietypowe połączenia, więc one chyba od razu kategoryzowane są jako te nowoczesne :) Wiele sieciówkowych rozwiązań do mnie nie przemawia, ale jak człowiek sam pomyśli nad konceptem to od razu jakoś tak lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tobą. Sieciówkowe przedmioty i meble często pomijam i wybieram inne bardziej personalne. Wnętrza są wtedy bardziej oryginalne i ponadczasowe. Dziś każdy chce mieć "Swój dom", a nie dom taki sam jak znajomy czy ktoś z rodziny. Ale i w moich pracach znajdzie się często coś z IKEA, widać co jest z ikea na ostatniej realizacji mieszkania? (przedostatnie zdjęcie)

   Usuń
 3. Ja lubię mix różnych stylów, lubię też kolory i wzory, dlatego zdecydowałem się, że garderobę od salonu rozdzielę parawanem pokojowym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie bardzo ważne jest to aby dom był nowoczesny

  OdpowiedzUsuń
 5. Łączenie stylów jest fajne, jednak trzeba uważać i nie przesadzić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też uważam, że umiar w tej sytuacji pozwoli zachować dobry balans. Z drugiej strony pewna ilość takiej mieszanki pomaga unikać nudy - a to dla mnie ważne :)

  OdpowiedzUsuń