środa, 5 maja 2021

Będzie więcej o ekologii!

 Czuję ogromną potrzebę pisania. A nie pisałam już tak długo.  Temat wnętrzarski jest pomału dla mnie wyczerpany, a ponieważ powróciłam do pracy w zawodzie, chętnie będę pisała w przyjazny sposób o budownictwie, przyrodzie i zwykłym lifestyle'u.  Ekologicznie :) 

Jestem Patrycja, Postaram się stworzyć miejsce zwykle z niezwykłą porcją wiedzy. Obracam się w branży budowlanej, czyli w branży nakręconej pieniądzem i wytwarzającej ogromne ilości odpadów stałych. Choć nasza świadomość ekologiczna jest coraz większa to zauważam brak świadomości inwestorów w dziedzinie budowlanej. Ciężko tu znaleźć winnego, ale jednym z rozwiązań może być świadomy inwestor, wtedy firmy budowlane będą spełniać jego życzenia, a nie proponować mu droższe a ekologiczne rozwiązania…

 

      Od kilku lat dorabiam sobie jako home stager i przygotowuje nieruchomości do sprzedaży i do  wynajmu. Od zeszłego października zrezygnowałam z tego na rzecz studiów. Jednak kiedy po wielu latach przerwy, mieszkania za granicą, macierzyńskich, udało mi się wrócić do branży zawodowej, wiem już, ze chce robić to czego się uczyłam. Jestem inżynierem budownictwa, a doświadczenie zdobywałam w różnych miejscach, najczęściej w biurach konstrukcyjnych. Moje zainteresowania wiążą się ze starym budownictwem, konstrukcją drewnianą, detalami architektonicznymi, czy historią obiektów budowlanych. Do tego dochodzi ekologia i ochrona środowiska. Jest wiele blogów i kont na instagramie, które o tym piszą w doskonały sposób, ale nie piszą o budownictwie. A budownictwo dotyczy każdego z nas! Nie jestem fachowcem, ale myślę, ze już teraz dużo wiem i może być ta wiedza edukacyjna, by pokazać kilka faktów np.  ekobudowlanych.

 

 Ekspert. Za eksperta się nie uważam. Tematyka zawarta ma tym profilu jest w gronie moich zainteresowana dlatego postanowiłam udzielić się  by przekazać wiedze dalej. Tamatyka: ekologia ale także jej psychologia. Jestem niezwykłym człowiek tak jak TY, chcę pisać jak do znajomego a nie jak do ucznia.

 

Wiedza tu przytoczona jest potwierdzona źródłami, ale mniemam, że mogą pojawić się także błędy. Nie wiem czy dziś we wszystko co opublikowane można wierzyć. Takie czasy. Żyjemy w czasach wojny informacyjnej i jedną sprawę można przedstawić na kilka sposobów. Może i dlatego nie często przedstawiać będę statystyki, bo osobiście brakuje mi samej większej porcji wiedzy by w nie uwierzyć.

 

Poruszę tematykę: budownictwo ekologiczne, dziedzictwo kulturowe, fizykę budowli i zwykle życie.

 

 
 
 
 
 
 

 

Na fotografiach jakie będę dołączała do wpisów będą znajdować się obiekty budowlane, stare i nowe, projekty, czy przyroda. Bo to wszystko właśnie dla niej: Przyrody. Choć osobiście uważam, że Matka Natura do sucz, to jednak ta Planeta należy do niej, i postaram się Wam to jakoś pokazać :)

 

Trzymajcie się ciepło

 i zapraszam na więcej ekobudolwnych wpisów! :)  

 Patrycha !

 

 

P.S. Jeśli macie jakieś sugestie co do "ciekawości" wpisów dajcie znać, bo właśnie tego się obawiam najbardziej, że forma mojego piśmiennictwa przybiera postać dobranocki xD

 

 

2 komentarze:

  1. oho super, bede śledzić! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że w obecnych czasach jest to temat na topie, a nasze społeczeństwo wciąż jest mało uświadomione sytuacji z jaką zmierzamy sie codziennie, również w budownictwie. Chętnie poczytam wiecej.
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń